Skip to content Skip to footer

AVM’lerde Kira Optimizasyonu

AVM’lerin en önemli gelir kalemlerinden biri içerisindeki dükkan, ofis vb. işletmelerden alınan kira ödemeleridir. Bu yüzden AVM dükkan, stand, ofis vb. kiraların piyasayla uyum göstermesi çok büyük bir önem arz etmektedir. AVM’lerdeki kiraların optimizasyonu bu yüzdenden hem AVM ve Karma Proje kiracıları hem de AVM yönetimi için büyük bir önem taşımaktadır.

AVM’lerde Kiralama Optimizasyonu Nasıl Yapılmaktadır

AVM’lerde kira optimizasyonu genelde yıllık ücretler üzerinden yürütülmektedir, bu ücretler üzerinden yapılan anlaşmalarda böylece kiralar optimize edildiğinden sonradan fahiş bir fiyat artışı gibi beklenmedil süprizlerle karışılaşılmaz.

Kira, gelir ve alan analizinin bir arada yapıldığı araştırmada Türkiye genelinde alışveriş merkezlerinde ortalama kira bedeli metrekare bazında 29,03 dolar olarak hesaplandı..

Konum ve Nüfus Kirayı Etkiliyor

Uzmanlar, nüfusun üçte ikisinin Avrupa Yakasında yaşadığını ve hane halkı gelirinin Avrupa yakasından daha yüksek olması nedeniyle bu durumun normal bir sonuç olduğunu belirtiyor. Ancak yiyecek içecek kategorisi ile yapı marketi, süpermarket ve sinema gibi alışveriş merkezlerinin sinerjisini yaratan sürükleyici mağazaların her iki yakada da birbirine yakın kira bedeli ödediği belirleniyor. 

İşinizi birlikte büyütüyoruz

Adres

Türkiye —
Prof. Dr. Turan Güneş Cad. No: 140/AB
Zeytinburnu 34025 İstanbul

Bizi Takip Edin
Haber Bülteni
[mc4wp_form id="461" element_id="style-9"]

© 2024 Alfaprime.com.tr. Design by Citrus